Karty kredytowe obsługiwane są przez kanał płatności PayPal.
Płatność za pomocą kart kredytowych można dokonać za pomocą kanału płatności PayPal. »

Ważne! - Przelewy poza systemem płatności na stronie.
Przypominamy wszystkim, którzy dokonują płatności poza systemem, bezpośrednio na konto firmowe (numer w zakładce "Kontakt"), iż należy w tytule przelewu podać nazwę pakietu oraz adres e-mail z rejestracji w serwisie. Proszę również o sygnał o wpłacie mailem na lem(at)astroelliott.pl. »

Fan-page serwisu AstroElliottSurfing na FB!!!
Na Facebooku działa fan-page serwisu AstroElliottSurfing. Zapraszam do polubienia:) »
Z ostatniej chwili

Waluty

Fale Elliotta:

Waluty: EUR/USD, GBP/USD, NZD/USD, USD/CAD, USD/JPY, EUR/PLN, USD/PLN; interwał wk, eod, 60 min i 10 min;

UWAGA!: Aby zakupić pakiet należy najpierw zarejestrować się w Serwisie i zalogować.

Fusy na tydzień 50'11 ( 12 - 18 grudnia ) 2011-12-11 20:48

Witam i zapraszam na cotygodniowe Fusy.

 

 


WALUTY:

EUR/USD (interwał EOD, 60 i 10 min):

Na EDKU małe szaleństwo ale koniec końców jednak rynek dotarł do poziomu równości y=w, o którym pisałem w poprzednim komentarzu (1.330). Niemniej nie wierzę aby dziś ktoś przynajmniej kilka razy wyleciał na stopach. Przed tym również przestrzegałem. Tak niestety wyglądają ruchy korekcyjne. Obecnie falę b Minuette uznaję za zakończoną. Dalszy spadek będzie wymagał zmiany prezentowanych oznaczeń, gdyż te postulują rozpoczęcie impulsowych wzrostów. To wymagałoby pozytywnych informacji ze szczytu Unii, w co nie bardzo chce mi się wierzyć. Strategia gry zgodnie z sygnałem. Krótkich intra na razie był nie grał a zaczekał na ewentualny sygnał do pozycyjnej krótkiej. Jeżeli chodzi o długie intra to można próbować na pokazanych poziomach. Pierwszy z nich znajduje się wewnątrz nowego kanału spadkowego. Wg mnie bezpieczniej jest zaczekać na wybicie z niego.

EDEK skacze jak kotka na rozgrzanym blaszanym dachu. Oznacza to nic innego jak brak sprecyzowanych emocji w dłuższym terminie i reagowanie na chwilowe zwroty generowane przez newsy. Nie jest to więc rynek na którym można sensownie grać. Wg mnie lepiej zaczekać na wybicie się z krótkoterminowego kanału spadkowego. Oznaczenia falowe wskazują, że powinno to nastąpić górą ale rozpisanie takich układów ma wysoce spekulacyjny charakter.

 

YEN/USD (interwał wk, EOD i 60 min):

Na Jenocie również szamotanina wewnątrz trójkąta. Obecnie, wg oznaczeń powinna być kreślona podfala d Sub-Minuette. Ja grę wewnątrz trójkątów odradzam, stąd poziomy decyzyjne ustawione są poza nim. Mimo to dziś „udało się” załapać na fałszywkę. Kto nie miał stopa poległ z kretesem.

Na Jenocie wg mnie nadal kreślona jest podfala d Sub-Minuette w trójkącie jako x Minuette. Gry wewnętrznej na trójkątach nie zalecam nikomu więc i tu zaczekałbym na wybicie.

 

USD/CAD (interwał EOD, 60 min):

Na Loonie jednak kreślona nadal jest podfala B Minor w formie Flat. Typowy zasięg dla fali B w Zigzagu to poziom od 38% do 50% zniesienia fali A. Wyjście ponad 62% neguje formację. Na razie trudno jest określić podfale w fali c Minute w B Minor gdyż jest to w zasadzie jeden strzał, ale sądzę, że ruch będzie kontynuowany co najmniej do 50% zniesienia.

Na Loonie w wersji pierwszej powinniśmy zawrócić kreśląc falę C Minor. Zejście na nowe minima potwierdzi wstępnie tę hipotezę.

Nie wykluczam jednak, że kreślony jest rozleglejszy trójkąt abcde stopnia Minute. Na razie drugorzędne znaczenie ma to, czy jest to czwórka w impulsie (jedna z fal zachodzi wyraźnie na jedynkę ale jeżeli całość zakończy się powyżej to będzie do puszczenia), czy fala X w podwójnej trójce. Ważne, że ruch wzrostowy musi być kontynuowany do okolic górnego ograniczenie TR. Zejście na nowe minima zaneguje notację zakładającą rozpoczęcie wzrostowej fali d.

 

GBP/USD (interwał EOD, 60 i 10 min.):

Na Kablu sytuacja zagmatwana nie mniej niż na EDKU. Jedyne co jest w miarę czytelne to ruch wzrostowy, który wygląda na impuls. Problemem jest późniejsze zejście, które również wygląda na impuls lub Zigzag. Interpretacji jest niestety kilka. W opcji pierwszej rozpoczęła się już fala c Minute a ostatnie ruchy to podfala 1 i 2 Minuette. W takim wypadku fala 2 Minuette powinna być już zakończona, a na pewno nie może zejść poniżej początku fali 1 Minuette. Alternatywnie jest to już cała fala c Minute w B Minor i powracamy do impulsowego spadku. W korektach typy Flat czasami fala c jest falą skróconą i nie przekracza szczytu fali a.

Kabel podskakuje chyba jeszcze bardziej niż EDEK. Wg mnie nie ma sensu brać w tym udziału. Lepiej zaczekać na rezultat tych zapasów. Wygląda na to, że za bary wziął się Euroland ze Stanami bo ruchy negujące nawet silne spadki zaczynają się po wejściu amerykanów do gry. To jest też podpowiedź jak grać na tych ruchach. W zasadzie w ciemno można brać L intra w okolicach 14.30, gdy pierwsza część dnia kończyła się solidnymi spadkami. Odwrotnie też się zdarza bo amerykanie lubią początkowo zanegować ruch europejczyków nawet jeżeli jest zgodny z ich oglądem sytuacji. Reasumując obie notacje na Kablu są do potwierdzenia przez rynek.

Inną interpretacją jest taka, że ostatni impuls wzrostowy był podfalą c Sub-Minuette w b Minuette, a obecnie kreślona jest podfala c Minuette i dopiero ta podfala zakończy falę b Minute. Ta rozpiska wydaje mi się najciekawsza z punktu widzenia poprawności wyglądu i zasięgów. Strategia gdy zgodnie z poziomami decyzyjnymi.

W wersji drugiej spadki muszą być kontynuowane w formie impulsu lub ED. Wyjście powyżej szczytu fali ii Sub-Minuette w c Minuette zaneguje notację.

 

USD/PLN (interwał EOD, 60 i 10 min):

Na USD/PLN miałem zdaje się nosa, że nie zrezygnowałem z byczych oznaczeń. Ostatnie ruchy w ramach fali iv Minute to, o ile fala wzrostowa będzie kontynuowana, ciekawy przypadek podwójnej trójki z trójkątem jako fala y Minuette oraz trójkątem jako podfala e w tym trójkącie. Rzadki przypadek, dlatego zwracam na niego uwagę. Musi on być jednak potwierdzony kontynuacja impulsowych wzrostów, gdyż nie jest to jedyny sposób traktowania tej formacji. Strategia gry to pozycje długie intra przy każdym poprawieniu maksimów. Jutro, jeżeli otworzymy się luką możliwy hook trade ale byłbym ostrożny bo luki możemy nie domknąć jeżeli rynku wpadną w panikę. Pozycja krótka będzie zasadna po przebiciu w dół poziomu 3.315.

Na USD/PLN w układzie byczym ruch wzrostowy musi być kontynuowany bez zejścia poniżej ostatnich dołków. Wstępnym potwierdzeniem rozpoczęcia fali 3 Minuette w v Minute będzie wyjście powyżej szczytu fali 1 Minuette. Strategia gry zgodnie z sygnałem.

Wersja druga, wg mnie mniej prawdopodobna obecnie to kreślenie fali 2 Minuette jako D3 wxy. W tym wypadku trójkąt byłby podfalą x Sub-Minuette. Tu zasięg ruchu jest niewielki gdyż fala y już jest mniej więcej równa fali w. Wyjście na nowe szczyty neguje notację formalnie.

Wersję drugą kontynuacja wzrostów zaneguje.

 

EUR/PLN (interwał EOD, 60 i 10 min):

Na EUR/PLN układ podobny do USD/PLN. Tu też kończę falę czwartą na trójkącie jako fala y niższego rzędu. Fala v Sub-Minuette musi rozwinąć się w pięciofalowy impuls. Strategia gry to pozycje długie intra przy każdym poprawieniu maksimów. Jutro, jeżeli otworzymy się luką możliwy hook trade, ale i tu byłbym ostrożny bo luki możemy nie domknąć jeżeli rynku wpadną w panikę. Pozycja krótka będzie zasadna po przebiciu w dół poziomu 4.465 lub bezpieczniej 4.445.

Na EUR/PLN sytuacja w krótkim terminie podobna do USD/PLN. Rynek nie ma ochoty na spadki nawet przy ociepleniu klimatu na rynkach długu czy akcyjnym. Stąd wnioskuję, że wersja bycza ma większe szanse na realizację. Strategia gry zgodnie z sygnałem.

W wersji niedźwiedziej, wg mnie mniej prawdopodobnej obecnie, kreślona jest podfala b Minuette. Wspomniany wyżej TR jest w tym wypadku podfalą b Sub-Minuette w b Minuette. Ruch ten powinien zostać zakończony na obecnych poziomach i nie może przekształcić się w impuls wzrostowy. Strategia gry zgodnie z v1.

Kontynuacja wzrostów zaneguje wersję niedźwiedzią.

 

CHF/PLN (interwał 60 min):

Na Franku nowa wersja bycza to inne rozpisanie trójkąta jako fala (4) Intermediate. Tu możliwe jest rozwiązanie takie, że fala E Minor została już zakończona i rozpoczęły się impulsowe wzrosty w ramach fali (5) Intermediate. Fala ta jednak byłaby dość krótka pod względem czasu w stosunku do pozostałych. Nie wykluczam więc dalszego meandrowania w okolicach wzrostowej linii trendu przed rozpoczęciem finalnego ruchu. Sama fala E może być również trójkątem, przypominam.

W wersji niedźwiedziej ruch wzrostowy jest podfalą b Minuette w Zigzagu jako fala d Minute. Fala ta nie powinna wyjść wyżej niż 62% zniesienie fali a Minuette. Wyższy wzrost zaneguje Zigzaga jako formację.

Wersja druga postuluje ruch spadkowy jako wykończenie fali d Minute w TR jako X Minor. Wyjście ponad szczyt fali c Minute zaneguje tę notację.

 

 

Pozdrawiam

LeM


< Wstecz